На Буковині заочно судитимуть фермера та гауляйтера окупованого села на Херсонщині

Владиславу Ковальчуку з Білозерки загрожує довічне ув’язнення за колаборціонізм та державну зраду

Самопроголошеному «голові ради молоді Білозерського муніципального округу» Владиславу Ковальчуку заочно повідомили про підозру в колабораційній діяльності та державній зраді. Фігуранту загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Як повідомляють у пресслужбі управління СБ України в Чернівецькій області, провадження щодо Ковальчука відкрили одразу за двома статтями Кримінального кодексу України:

за частиною 2 статті 111 ККУ «Державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану»;


за частиною 5 статті 111-1 ККУ «Добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території».

Слідство встановило, що Владислав Ковальчук після повномасштабного вторгнення ворога до України добровільно перейшов на бік окупантів й пішов із ними на співпрацю.

Зокрема, у вересні 2022 року він обійняв незаконну посаду в створеній загарбниками «адміністрації Білозерського муніципального округу».

Фігурант активно допомагав окупантам організовувати та проводити незаконний «референдум» щодо виходу Херсонської області зі складу України й приєднання до ворожої країни.

Втім кар’єра Ковальчука тривала недовго — попри запевнення, що «роССія тут навсєґда», окупанти втекли з Білозерки та Херсона.

Тож і так званому «голові ради молоді Білозерки» довелося тікати від справедливого покарання. Наразі він переховується від слідства на тимчасово окупованій території.

Втім, місце його перебування українським спецслужбам вже відоме, запевняють в СБУ.

От Genich