Учора, 23 серпня дві ракети російських ППО в небі над Твер’ю обезголовили керівництво однієї з найбільших приватних армій у Росії

Заколот вагнерівців у Росії. Пригожин розмовляє з російськими генералами у штабі Південного військового округу у Ростові-на-Дону

Євгена Пригожина та інших високопоставлених командирів російської приватної військової кампанії Вагнер було вбито під час ракетної атаки на літак у російському небі.

ПВК Вагнер і Євген Пригожин стали широко відомі після заколоту того, що сталося, рівно два місяці тому.

Тоді бійці ПВК Вагнер захопили найбільше місто на півдні Росії Ростов-на-Дону та похідними колонами вирушили захоплювати Кремль.

Під час цього маршу на Москву бійці ПВК збили кілька російських літаків та вертольотів, які почали обстрілювати колони вагнерівців.

В результаті переговорів просування бійців приватної армії на Москву вдалося зупинити заколот припинити

Все було залагоджено завдяки лідеру Білорусі Олександру Лукашенку.

Однак те, що з покори Кремля вийшла друга за чисельністю та силою приватна армія, налякало російську владу.

Через два місяці приватна армія була обезголовлена у небі над Твер’ю

Перед Кремлем зараз стоїть непросте завдання нейтралізації бійців чвк Вагнер.

Після завершення процесу ліквідації цієї приватної армії перед керівництвом Росії стане завдання ліквідації ще однієї потужної приватної армії, яка базується в Чечні та підпорядковується її лідеру Рамзану Кадирову.

Всі ці процеси проходять у непростий час найтяжчої російсько-української війни, яку Кремль розв’язав 24 лютого 2022 року.

Керівництво Росії розпочало війну проти України в надії провести її в режимі спецоперації в обмежених часових рамках.

Однак, втративши можливість припинити війну в травні-червні 2022 року, мирним договором Путін змушений зараз воювати в режимі виснаження економік.

Розбрід і хитання у лавах приватних військових армій такої величини як ПВК Вагнер чи, потенційно, чеченська особиста армія Рамзана Кадирова під час війни неприпустимі.

Однак єдиноначальність у силових структурах Росії можна повернути із значним ризиком дестабілізації ситуації всередині країни.

Лідер Вагнеровців Євген Пригожин був популярним у російських патріотично налаштованих верствах населення.

Можливо, що після усунення з медійного поля ще одного щирого патріота росії Гіркіна-Стрілкова Кремль вирішив, що можна безпроблемно продовжити зачистку та консолідацію суспільства.

Нагадаємо, що патріот Росії не дивлячись на шлейф військових злочинів Гіркін-Стрєлков був посаджений російським керівництвом у в’язницю за критику влади.

На думку Стрєлкова, нинішнє керівництво Кремля веде країну до катастрофи подібної трагедії 1917 року.

Євген Пригожин був частково згоден з тезами Стрєлкова і ця ж переконаність у невірному курсі Путіна і призвели до заколоту 23 червня 2023 року.

Відчуваючи загрозу з боку незалежних приватних армій, Кремль намагатиметься поставити під контроль і особисту армію лідера Чечні Рамзана Кадирова.

Однак робитиме це менш радикальними методами.

Передбачається, що крім традиційних запевнень у лояльності російському керівництву і особисто Путіну Кремль вимагатиме й інших кроків.

Наприклад, у ультимативній формі вимагатиме від лідера Чечні, щоб його частини переключилися зі стабілізації ситуації на окупованих територіях на безпосередню участь у бойових діях на лінії фронту.

Таким чином Кремль намагатиметься знекровити приватну армію Кадирова в боях в Україні і таким чином убезпечити себе від ймовірності повторного заколоту.

джерело

От Genich