Сухопутний коридор у Крим: у ISW оцінили перспективи розірвати шляхи постачання окупантів
Збройні сили України мають багато варіантів перерізання критично важливих російських наземних шляхів сполучення вздовж північного узбережжя Азовського моря.
Український контрнаступ буде тривалою та «нелінійною» серією операцій.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики відреагували на матеріал The Washington Post.
17 серпня американська газета повідомила, що, за оцінкою розвідувальної спільноти Штатів, українські військові в ході контр наступальних дій цьогоріч не дійдуть до окупованого Мелітополя в Запорізькій області, і не досягнуть своєї основної мети — перерізати російський сухопутний коридор у Крим.
Експерти ISW переконують, що «передчасно робити оцінки» щодо успіху українських операцій. Вони наразі ще тривають на кількох напрямках.
«Просування ЗСУ в межах кількох кілометрів від Мелітополя призведе до того, що важливі автомобільні та залізничні колії, від яких росіяни залежать у плані постачання своїх військ, виявляться в межах досяжності українських артилерійських систем, що серйозно підірве здатність окупантів продовжувати використовувати їх для цієї мети», — йдеться у звіті.
В ISW наголошують, що звільнення Мелітополя – не єдиний спосіб, за допомогою якого Україна може розрізати російський сухопутний коридор.
Аналітики Інституту вивчення війни вважають, що ЗСУ мають багато варіантів, щоб перерізати критично важливі російські наземні шляхи сполучення вздовж північного узбережжя Азовського моря, з яких деокупація Мелітополя є лише одним з них.
У ISW вважають, що контрнаступальні операції значно погіршують оборону російських військ, а загальне виснаження лінії оборони РФ створює можливості для того, щоб будь-який прорив був потенційно значущим в оперативному плані.
За п’ятницю, 18 серпня, йдеться у звіті, українські війська продовжували наступальні операції щонайменше на трьох ділянках фронту і просунулися далі в районі Роботиного Запорізької області.
18 серпня російські воєнкори заявляли, що українські війська контролюють північну частину Роботиного та проводили штурм у невизначених районах на південь і південний схід від населеного пункту.
Зазначається, що геолокаційні кадри за 18 серпня, також показують, що українські сили досягли незначних успіхів на південь від Урожайного.
Нагадаємо, за даними Генштабу, воїни Збройних сил України продовжують ведення контрнаступальної операції на фронті, мають просування і закріплюються на нових рубежах. Зокрема, зафіксовано просування в Запорізькій та Донецькій областях.
Своєю чергою аналітики Інституту вивчення війни повідомляли, що українські захисники мають певний успіх у Луганській та Запорізькій областях.
Зокрема, Збройним силам вдалося зайняти нові позиції на даних відтинках фронту.
Також Сили оборони продовжують контрнаступ на Бахмутському, Мелітопольському (захід Запорізької області) та Бердянському (захід Донецької — схід Запорізької області) напрямках.