Військовий рф разом з іншими службовцями два тижні незаконно утримували 28-річного чоловіка у Херсонському ізоляторі тимчасового тримання. Весь час над чоловіком знущались: били, катували струмом та згвалтували. Чоловіка тримали у катівні поки дружина не принесла гроші.

(Романа Попова підозрюють у катуванні цивільних на Херсонщині. Фото поліції Херсонської області)

Про це стало відомо з тексту повідомлення підозри.

Слідчі встановили, що стрілець національної гвардії рф 23-річний Роман Попов разом з іншими військовослужбовцями незаконно утримував та катував цивільних в приміщенні Херсонського ІТТ. Одним з закатованих окупантами цивільних був місцевий 28 річний підприємець.

«13 серпня 2022 року приблизно о 15 Попов з трьома невстановленими військовослужбовцями рф, погрожуючи вогнепальною зброєю, силоміць повалили власника місцевої кав’ярні обличчям до землі. Попов наніс потерпілому не менше десяти ударів кулаками в область ребер», — йдеться в тексті підозри.

Після цього чоловіка затримали й ув’язнили в одній із камер у приміщенні ІТТ. Під час незаконного утримання окупаційні військові проводили допит, на якому хотіли дізнатись інформації про місцезнаходження знайомих чоловіку в ЗСУ, поліції та Національного корпусу України.

Однак бранець не відповідав на поставлені питання. Тоді Попов з іншими військовими рф побили чоловіка.

Через кілька днів на черговому допиті до цивільного заручника застосували струм.

«Роздягнувши потерпілого, нанесли йому не менше сорока ударів електрошокером по правій та лівій частині тулуба над ребрами, а також по статевому органу», — йдеться у тексті підозри.

А ще через кілька днів чоловіка згвалтували кульковою ручкою.

«На 10 день незаконного утримання Попов разом з трьома військовими рф силоміць тримали потерпілого, щоб він не міг рухатись, а в цей час інший п’ятий невстановлений військовий рф фактично здійснив зґвалтування шляхом анального проникнення в тіло потерпілого з використанням стороннього предмету, а саме кулькової ручки та одночасним нанесенням близько десяти ударів ногами в область сідниць таким чином, щоб кулькова ручка повністю опинилась в анальному отворі», — йдеться у повідомлені про підозру.

У період ув’язнення чоловіка постійно утримували у виснажливих для людського організму антисанітарних умовах, непридатних для тривалого перебування людини, обмежували у наданні їжі та води, чоловік був вимушений спати на підлозі або не міг спати взагалі через крики чоловіків та жінок, яких щоночі катували. Були відсутні предмети гігієни або можливість прийняти душ. Ні якої медичної допомоги після катування йому не надавали.

Звільнили чоловіка через 14 діб лише після того, як його дружина сплатила катам сто тисяч гривень.

Олеся Ланцман

От Genich