Колишній радник Білого дому: перемога путіна в Україні загрожує США втратою статусу світового лідера

Світ, у якому владимир путін переможе в Україні та відбере у неї частину територій — це світ, у якому послабляться США та посиляться Іран та Північна Корея, сказала в інтерв’ю Politico Фіона Хілл, колишній заступник помічника президента США з національної безпеки.

Крім того, на її думку, перемога Кремля дозволить Китаю домінувати в Індо-Тихоокеанському регіоні, підірве стабільність на Близькому Сході та збільшить ризики розповсюдження ядерної зброї як серед союзників, так і ворогів Вашингтона.

Деталі. Якщо путін виграє війну, то це стане не лише його великою перемогою – від цього також виграють Іран та Північна Корея, Китай посилить тиск на Америку, а союзники США засумніваються у можливості Вашингтона їх захистити.

Цитата. «Для Путіна Україна — це проксі-війна проти США, спрямована на те, щоб забрати США зі світової арени.

Україна тепер, бачимо ми це чи ні, стала полем битви за Америку та за її майбутнє, за наші оборонні можливості та готовність, за нашу репутацію та наше лідерство».

Як вважає Хілл, якщо США підуть із України, Путін зможе сказати: «Ось і все. США – ненадійний союзник. США не є світовим лідером».

На її думку, зупинка допомоги Києву виглядатиме як те, що США не підтримають і інші країни у критичний момент. «Японія, Південна Корея, В’єтнам та інші країни, з якими ми маємо двосторонні угоди, поставлять питання:

«Добре, США зробили стільки зусиль, щоб підтримати Україну разом з іншими європейськими членами НАТО і тепер вони припинили допомогу?»», вважає Хілл.

Крім того, США пригадають відхід з Афганістану, Іраку, Сирії, додала вона.

Все це дозволить путіну переконливо показати нездатність США виконувати свої зобов’язання та відігравати роль міжнародного лідера.

«І це матиме стримуючий ефект для решти наших союзників», — побоюється вона.

Поділ України на умовах Кремля також стане перемогою путіна. Але на цьому російський лідер не зупиниться, впевнена Хілл.

«Він зможе перейти до наступної частини гри, поки решта залишиться на місці.

Він мислить категоріями боїв та турнірів, як професіонал дзюдо, яким він був раніше, у юності.

Якщо він не виграє перший бій одразу, він може виграти другий і все одно йти до перемоги».

Перемога путіна загрожує і ще однією великою глобальною проблемою — поширенням зброї масового знищення, побоюється Хілл.

Японія, Південна Корея, а також країни НАТО, які зараз захищені «ядерною парасолькою» США, «почнуть турбуватися про те, наскільки ми насправді підтримаємо їх, коли вони цього потребують».

У Туреччині, Саудівській Аравії і навіть у Німеччині побоюватимуться тиску чи нападу з боку іншої ядерної держави і можуть захотіти отримати власну ядерну зброю, каже Хілл.

Контекст Фіона Хілл — одна з ключових аналітиків Білого дому по Росії, у тому числі за президента Дональда Трампа.

У 2017-2019 роках вона працювала заступником помічника президента з національної безпеки та була співробітником Ради національної безпеки США, у 2006-2009 роках була співробітником Національної ради з розвідки.

На Заході зростають розбіжності щодо підтримки Києва: пакет президента Джо Байдена, який включає не менше 60 млрд доларів допомоги України, застряг у конгресі через опір республіканців.

При цьому розвідка США говорить про те, що дії ЗСУ починають завдавати Києву «деякого успіху», а Росія зазнає величезних втрат.

Вихід війни для України тепер майже повністю залежить від США, а говорити про те, чи виграв чи програв Київ на фронті зараз зарано, вважає Хілл.

Политолог В.Самойлов при підтримці ІАА «Солоха»

От Genich