У своєму виступі після виборів лідер РФ запустив у медійний простір нову ухвалу «Санітарна зона Росії на території України«

Таким чином, фактично він охарактеризував стан двох частково окупованих областей України – лівобережної частини Херсонської області та південної частини Запорізької області.

Санітарна зона Росії в Херсонській області

Ці області були окуповані в результаті російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року і спочатку в російському просторі новили назву «Новоросії», яка згодом трансформувалася на «нові території Росії».

Однак фактично навіть після двох років окупації цих областей та асиміляції місцевого населення, що проживає там, ні новоросійськими ні російськими ці території так і не стали в усіх сенсах цих слів.

Збережений на в’їзді з боку окупованого раніше росіянами Криму кордон додатково начебто підкреслює той факт, що ні Херсонщина ні територія Запорізької області російської не стала.

Незважаючи на велику кількість зовнішніх атрибутів — від примусового введення в обіг російського рубля до гіпертрофованої присутності російської державної символіки окуповані території частини Херсонської та Запорізької областей залишилися тим, чим вони і стали після російського вторгнення — окупованою територією Півдня України.

Тут, на цій території чисто вибірково працюють російські закони, тут з’явилися і набули широкого поширення мережі незаконних та нелегальних в’язниць російського ФСБ та окремих силових структур, які називаються «підвал»

«Відправити на підвал» — широко застосовувана окупаційною владою усі ці два роки методика зламу самосвідомості місцевих жителів. За допомогою перевиховання відправкою «на підвал» російська влада здійснює чищення місцевих жителів та видавлює під страхом застосування репресій з регіону осіб, які або налаштовані проти окупаційної влади, або недостатньо активно цю владу підтримують.

Густа мережа блокпостів, що покрила окуповані регіони України, це теж явно не з середньо-російської дійсності.

Озброєні люди в камуфляжі із закритими особами, які присутні повсюдно, коменданська година з вечора до ранку — всі ці фактичні умови життя також не схожі на життя в самій Росії.

Таким чином виникла потреба перейти від поняття «нові території Росії» до більш точного визначення статусу окупованих територій, які відображали б реалії життя.

Санітарна зона Росії в окупованій частині України

Поняття санітарна зона Росії, яке узвичаїв лідер РФ після своїх виборів, значно точніше визначає фактичний статус частини Херсонської та Запорізької областей і при цьому дозволяє уникнути називати їх окупованими територіями.

Так, це така прикордонна сіра зона, яка пролягла між 10 років тому окупованим Кримом, де російська влада цілком собі обжилася і між контрольованою Україною територією.

Тепер російська влада, судячи з заяв свого президента, збирається влаштувати таку ж санітарну зону в прилеглих до України територіях на півночі і північному заході.

Проте, судячи з успішних рейдів «Російського Добровольчого Корпусу», Легіону «Свобода Росії» та «сибірського батальйону» на територію Білгородської області санітарна зона там буде створена за рахунок російської території. там немає російських окупаційних зон, а Харківська область вже вільна від присутності федеральної армії РФ.

Тут можна буде створити аналогічну до Херсонської та Запорізької областей санітарну зону з аналогічними умовами.

Можливість завдання ядерного удару по територіях у санітарній зоні Росії

Більше того, у разі подальшого погіршення ситуації для Росії у Білгородській області там можливо без особливих вагань та огляду на міжнародну реакцію застосувати тактичну ядерну зброю.

Міжнародне співтовариство в принципі лояльне до проведення ядерних вибухів на суверенній території будь-якої країни, якщо це ініціатива керівництва цієї країни. Суверенна країна має право підривати ядерні пристрої на своїй території без ризику остракізму та засудження.

Таким чином, ймовірність того, що Росія завдасть ядерного удару по Білгороду до кінця 2024 року, є цілком реальною перспективою за умови створення санітарної зони Росії за рахунок Білгородської області.

Найімовірніше саме цей сценарій мав на увазі Путін, коли вводив в обіг поняття санітарна зона Росії.

У цьому випадку на боці російського керівництва карт-бланш для зміни сценарію нескінченної війни з Україною, яка вже давно переросла рамки т.зв. «Спеціальної Військової Операції» (СВО) стала повномасштабною війною порівнянною за масштабом зі Світовою війною 1939-1945 р.р.

18 березня 2024

Санитарная зона России в Херсонской области Украины

От Genich