Президент США Джо Байден закликав Конгрес проявити єдність у питанні допомоги для України та наголосив, що він «відмовляється допустити» ситуацію, що через політичні чвари у США підтримка України опиниться під загрозою.

Про це він сказав у спеціальному зверненні вночі 20 жовтня за Києвом. Байден зазначив, що подасть у Конгрес терміновий бюджетний запит на фінансування потреб національної безпеки США з коштами у тому числі для підтримки Ізраїлю та України, та назвав це інвестицією, «безпекові дивіденди» від якої відчують багато поколінь американців.

«Що стосується України, я прошу Конгрес забезпечити щоб ми могли продовжувати надавати Україні необхідну їй зброю без зупинок, щоб Україна могла зупинити варварство Путіна», – підкреслив президент США.

Байден наголосив, що Київ досягнув вже великого успіху, нагадавши, що на початку Кремль розраховував на успішний «бліцкриг», а натомість Україна за підтримки коаліції союзників під лідерством США поступово повертає окуповані території.

«Що станеться, якщо ми зараз підемо? Ми ключова держава (у процесі допомоги Україні). А Путін тим часом пішов до Ірану і Північної Кореї», – нагадав він.

Байден наголосив, що у випадку військової допомоги Україні не йдеться про участь американських військ, а лише про системи озброєння, важливі для деокупації і для того, щоб захищати тил від ракетного терору.

Він також наголосив, що Україні віддають зброю з американських складів, а кошти йдуть якраз на те, щоби поповнити їх новою зброєю американського виробництва.

«Як і в роки Другої світової, зараз патріотичні американські робітники створюють «арсенал демократії» і роблять внесок у боротьбу за свободу», – зазначив Байден.

Президент поділився згадкою про довгу подорож до Києва у лютому 2023 року, у якій його супроводжувала лише невелика група охорони і декілька радників.

«Але коли я вийшов з потяга і зустрівся із президентом Зеленським, я не почувався так, що я там один.

Я ніс із собою ідею Америки, обіцянку Америки до людей, які зараз борються за те саме, за що й ми 250 років тому – свободу, незалежність, самовизначення.

І коли ми із Зеленським йшли вулицями і десь далеко завили сирени, я ще сильніше, ніж будь-коли, відчув те, у що вірив: Америка є маяком для світу, досі… Люди завдяки нам вірять у кращий світ, краще майбутнє», – зазначив він.

«У нас вдома є певні розбіжності, і нам потрібно їх подолати. Ми не можемо допустити, щоби дріб’язкова, упереджена, «сердита» політика стала на заваді нашій відповідальності як великій державі.

Ми не можемо допустити і не допустимо, щоби терористи на зразок ХАМАС і тирани на зразок Путіна перемогли. Я відмовляюся допустити це», – підкреслив Байден.

«У такі моменти ми маємо пам’ятати, ким ми є. Ми – Сполучені Штати Америки. І немає нічого неможливого для нас, якщо ми згуртовані», – завершив президент США.

От Genich