Загроза вивезення тварин із заповідника «Асканія-Нова», який розташований на тимчасово окупованій частині Херсонської області, цілком реальна. Однак наразі таких дій не помічено

genichesk.com.ua — фото из аскании нова украина

Про це повідомив директор біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Фальц-Фейна НААН Віктор Шаповал, передає kpces.ks.ua.

«Офіційний коментар щодо поширеної інформації про вивезення тварин Біосферного заповідника Асканія-Нова імені Фальц-Фейна окупаційною адміністрацією. Насамперед інформація не відповідає дійсності!» – написав він.

При цьому Шаповал зазначив, що факт підписання «угоди про співробітництво» з власником краснодарського Сафарі-парку Маріо Абурмаілехом має місце.

За словами керівника заповідника, це не перша подібна угода з зоопарками, природоохоронними установами та асоціаціями Росії та тимчасово окупованого Криму, що передбачає «обмін тваринами».

genichesk.com.ua — фото из аскании нова украина

Так, у серпні 2023 року окупаційна адміністрація також уклала договори із заповідником Ростовский, асоціацією Живая природа степу та Ростовским-на-Дону зоопарком.

Також у жовтні самопроголошений директор Мєщєряков підписав угоду з Ялтинським зоопарком.

Вона передбачає обмін такими рідкісними видами тварин, як-от кінь Пржевальського, сайгак та кулан туркменський.

Асканія Нова до війни

Це є порушенням Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення.

Водночас Шаповал наголошує, що «фактичного переміщення тварин з Асканії-Нови до сьогодні не відбулось».

«У підсумку, ситуація з підписаними договорами не більше, ніж цинічна спроба легітимізувати наступний «обмін» украдених тварин шляхом укладення офіційного документа.

genichesk.com.ua — фото из аскании нова украина

Але це не змінює суті проблеми й статусу тварин — вони залишаються вкраденими. І не змінює злочинний статус підписантів.

Однак, виходячи з реалій, необхідно з холодним розумом готуватись до втрат і потреби наступного відновлення інфраструктури та колекцій», – заявив директор.

За його словами, про цю ситуацію поінформовано Національну академію аграрних наук України, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Національну комісію України у справах ЮНЕСКО, Міністерство закордонних справ України, правоохоронні органи.

genichesk.com.ua — фото из аскании нова украина

Окрім того, по лінії МЗС висловлені пропозиції щодо мандату моніторинговій місії ЮНЕСКО на доступ та контроль за окупованими природоохоронними територіями.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що окупаційна адміністрація краде тварин з херсонського заповідника «Асканія-Нова» та перевозить їх до краснодарського «Сафарі-парку».

От Genich