Виноградарство в Херсонській області під час війни

Раніше повідомлялось про заміновані поля, знищені ферми, затоплені землі і зруйноване зрошення на Херсонщині і не тільки.

Війна та окупація нанесли непоправну шкоду виноградарству Херсонської області

Через війну Україна втратила і величезні масиви багаторічних насаджень винограду у Херсонській, Запорізькій областях та частині Миколаївщини.

Дуже постраждала від російської агресії, обстрілів, руйнувань та пограбування потужна до війни агрофірма радгосп «Білозерський» – один із найбільших в Україні виробників саджанців винограду, плодово-ягідної продукції, виноматеріалів і вина.

Наразі відомо, що у «Білозерському» можуть зберегти лише 10-15% багаторічних насаджень винограду.

Про стан справ у агрофірмі розповів Олександр Терзі, співвласник компанії ТДВ «Арсі Агро», пише AgroTimes.

«Білозерка – найбільше господарство, де були і розплідник, і великі площі товарного винограду, розташовані на правому березі неподалік Херсона, – пояснив пан Терзі.

– У період окупації та деокупації підприємство розбомбили, холодильники знищено. І військові дії там ще продовжуються, часті обстріли йдуть з окупованого лівого берега, та й люди звідти повиїжджали. Вже більше року там немає обрізки та обробки виноградників».

Тому не дивно, якщо складеться певний дефіцит винограду цього року, вважає Терзі. Втім, через одночасне падіння попиту та пропозиції, складно спрогнозувати, як поведе себе ринок, резюмував він.

В Крыму начался сезон сбора винограда Гальбен

От Genich